Sevgilinizin uzun ilişki insanı olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Onu gerçekten beğenmekle birlikte ciddi bir ilişki peşindeyseniz, onunla bir gelecek istiyorsanız, uzun ilişki insanı olduğuna emin olmak isteyebilirsiniz. Sevgiliniz mükemmel insan gibi görünebilir, fakat sekiz işaret var ki size ya uzun süreli mutluluğun yolunda olduğunuzu ya da sonunuzun yakın olabileceğini söyleyebilir.

Eğer Sürekli Telefondaysa:

Eğer sevgiliniz sürekli başkalarıyla mesajlaşıyorsa kısa ilişki içinde olabileceğinize dair bir işarettir. Mesela, eğer sürekli telefonda gülümsüyorsa, kıkırdıyorsa, fotoğraflar gönderiyorsa, bu sadece sizinle iletişim halinde olmadığını gösterir ve doğal olarak aklındaki tek insan siz değilsiniz. Eğer yan yanayken onun ilgisini çekemiyor gibi oluyorsanız sevgilinizin sizinle oynadığına dair bir işaret yakalayabilirsiniz.

Eğer Uzun Vadeli Planlar Yapmıyorsa:

Bir başka büyük işaret de gelecek hakkında konuşmuyor olmanızdır. Siz çift olarak gelecek için tatil planları yaparken, hayallerinizden, umutlarınızdan ve hedeflerinizden bahsederken o bu konularda konuşmaya çekingen yaklaşıyordur. Örneğin, sizin bir kaç hafta sonraki kuzeninizin düğününe parter olarak gelmeyi reddedebilir, ya da gelecek tatili birlikte geçirmeniz hakkında net bir cevap vermez, bunun nedeni ise birisine bir şekilde bağlanmak istememesidir.

Eğer Son Dakika Plan Bozuyorsa:

Bağlanmak istememe demişken, bir diğer işaret ise kısa ilişki insanlarının tahmin edilemez olmalarıdır. Beraber dışarıda yemeğe çıkmak ya da sinemaya gitmek gibi planlarınız olduğunda sürekli plan değişikliği olabilir, son dakikada ekilebilirsiniz ya da bekletilebilirsiniz. Güvenemediğiniz biriyle olma konusunda kendinize güvenebilirsiniz ki, uzun ilişki insanı biriyle birlikte değilsiniz.

Eğer Şu an Nerede Olduğu Konusunda Şüpheciyseniz:

Bir başka anahtar nokta da, sevgilinizin siz etrafta yokken nerede olduğunu konusunda kesin cevaplar vermemesidir. Örneğin işi ile ilgili bir konuda genelleme yapabilir, hafta sonu planları konusunda belirsiz konuşabilir ya da konuşmalarını yüzeysel devam ettirebilir. Size doğrudan cevaplar vermeyen birisiyle birlikteyseniz,  sürekli merak etmek ve tahmin etmek zorunda kalıyorsanız, kısa sürecek bir ilişki içinde olduğunuza şaşırmayın.

Eğer Sizi Arkadaşlarıyla Tanıştırmıyorsa:

Şüphecilik demişken, bir başka kısa ilişki işareti ise sizi yakın arkadaşlarıyla tanıştırmıyor olmasıdır. Örneğin, eğer siz onun hiçbir arkadaşıyla tanışmadıysanız ancak o sizin arkadaşlarınızla tanıştıysa, bir şeylerin yolunda gitmediğine dair bir işaret görebilirsiniz. Birini daha iyi tanıyıp daha sıkı bir iletişim kurmak istiyorsanız iki tarafın da karşıdaki kişinin özel hayatına adım atması önemlidir. Ancak eğer sevgiliniz bu konuda isteksizse kısa bir ilişki içinde olduğunuzun ve karşınızdaki insan için önemsiz olduğunuzun bariz işaretidir.

Eğer Sevgiliniz Flörtözse:

Bir başka kısa ilişki işareti ise sevgilinizin ciddi bir flörtöz olmasıdır. Mesela, sizinle flört ederken aynı anda gittiğiniz kafedeki bir garsonla da flört etmeye meyilli olabilir. Ayrıca siz yan yanayken bile başkalarını kontrol ettiğini fark edebilirsiniz. Eğer sevgilinizin gözü dışarıdaysa, kısa bir ilişki içinde olduğunuza dair anahtar bir işaret elde edebilirsiniz.

Eğer Onun İhtiyaçları Daha Öncelikliyse:

Eğer kısa bir ilişki içinde olduğunuza dair endişeleriniz varsa, bir diğer büyük işaret ise onun ihtiyaçlarının sizinkinden öncelikli olmasıdır. Örneğin, yemek yiyeceğiniz restoranı, buluşma yerinizi ya da buluşma zamanınızı o belirliyorsa, her zaman onun keyfine göre hareket ediliyor demektir. Ancak karşılıklı saygı, güven ve şefkatin olduğu bir ilişkide kendine odaklanmaktansa gerçekten karşındakini düşünürsün.

Eğer Cinsel Yakınlaşmaya Çok Düşkünse:

Bir diğer büyük işaret ise sevgilinizin sürekli sizi yatağa atmaya çalışmasıdır. Ama sevgi dolu, mutlu ve sağlıklı ilişkilerde bir şey yapmak için asla baskı altında hissetmemelisiniz. İlk buluşmada öpüşmek söz konusu olsa bile! Kimse sizi asla rahatsız olduğunuz bir şey yapma konusunda baskı altında tutup ikna etmeye çalışmamalıdır. Eğer bu kişi uygunsuz davranışlarda bulunuyorsa, kısa ilişki insanı değil, ilişki insanı bile değildir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.