Psikologlar duygu, düşünce ve davranışlarımız üzerinde çalışmalara yaparak bir çözüm yolu geliştirmemize yardımcı olan meslek erbaplarıdır. Yaşadığımız metropol yaşamı dolayısı ile birçoğumuzun psikoloğa ihtiyacı vardır. Ancak insanlar psikoloğun halk arasında yayılan yanlış izleminden dolayı bu durumu ertelemektedirler. Sağlığımız her şeyden önemlidir. Bu nedenle böyle problemlerimizde hemen gerekli uzmana başvurmalıyız. Bu alandaki en iyi uzmanlar internette Bursa psikolog aramalarında çıkan psikologlardır.

Bursa psikolog ihtiyacı duyan danışanlar kolaylıkla bir aile danışmanlık merkezine başvurabilmektedirler. Bölümünde üst düzey eğitim almış uzmanlar ise Nilüfer psikolog sitelerinde yer alan uzmanlardır. İlçenin yeni yapılaşması ve güzel iş yerlerinden dolayı Büyükorhan psikolog ilanlarına çokça rastlanmaktadır. Kamusal alanda çalışan en fazla uzmana ulaşmak için ise Yıldırım psikolog aramalarını yapmak gereklidir. Çünkü ilçede devlet bünyesinde bulunan ruh ve sinir hastalıkları hastaneleri Gemlik psikolog ilanlarında görüntülenmektedir.

Bir Psikolog Seansı Nasıl Olmalıdır?

Psikoloğa giden danışan uzmandan çekinmeden yaşadıklarını en ince ayrıntısına kadar anlatmalıdır. Çünkü eğer ufak bir ayrıntı bile atlanır ise sorunun çözümü gerçekleşmeyebilir. Psikologlar tıp erbapları değildir. Psikoloji alanındaki uzmanlar ruh sağlığımızdaki sorunları danıştığımız uzmanlardır. Ancak tıpta utanma olmaz sözü onlar için de geçerlidir. Danışan psikologdan asla çekinmemelidir. Tabi bu utanmadan uzmanın başarısı da önemlidir. Uzman danışanını rahat bir şekilde karşılamalıdır. Bazı durumda kadınlar veya erkekler hemcinslerinden bir uzman tercih etmelidirler. Bu durum kendilerini daha rahat ifade etmelerini sağlamaktadır.

Bazı durumda tersi de mümkündür. Yani birey erkekse kadına, kadınsa erkeğe kendini daha rahat ifade edebilir. Psikologlar aynı görevi yaparlar önemli olan danışanın kendi rahat ifade etmesidir. Rahat olmakta ortamın önemi de vardır. Danışma merkezleri sessiz sakin bir yerde olmalıdır. Ancak merkez şehre de çok uzak olmamalıdır. Danışanlar çok uzak mesafelere seyahat ederken büyük zorluklar yaşayabilirler. Psikoloğun danışanını dinlediği odanın dizaynı seans için çok önemlidir. Odada fazla albeniden kaçınılmalıdır. Zihin karıştırıcı dikkati dağıtıcı tüm ayrıntılar zihni toparlamak konusunda negatif etki yaratmaktadır.

Danışanın oturacağı koltuk ne çok rahat ne de çok rahatsız olmalıdır. Çok rahat koltuk danışanın uykusunu getirebilir. Rahatsız koltuk ise düşüncelerini toparlamayı etkileyebilir. Odada danışan için çok soğuk olmayan su bulundurulmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.