Onun aslında ilgisini çeken tek bir şey var. Hayatı sizinle paylaşmaya başladığında o hayata dahil olmak istediği içindir ve bu da sizi gerçekten sevdiğini ve sizinle gerçekten bir ilişki istediğini gösterir.

Size aşık olup olmadığı hakkında merak etmeyi artık bırakın ve bu 12 işareti barındıran listeyi inceledikten sonra ciddi bir ilişki istediğini ya da istemediğini öğrenin.

Aslına bakarsanız oldukça keskin hatlarla söylemek mümkün, fakat siz ne düşünüyorsunuz bir bakalım…

Bu listedekileri okuyunca neden daha önce bunları bilmediğinizi sorgulayacaksınız…

Bu işaretler onun sizinle birlikte olduğunuzu gösterecek, sizi içten ve samimi bir şekilde sevdiğini, kesinlikle sizinle ciddi bir ilişki istediğini fark edebileceksiniz.

1. Size Karşı Dürüsttür

Eğer size karşı hislerinde açıksa ve size sevgisini söylüyorsa, sizinle daha çok zaman geçirmek istediğini dile getiriyorsa karşınızdaki insanın sizinle ciddi düşündüğüne emin olabilirsiniz.

Bir erkeğin sevgisini açıkça belli etmesi biraz cesaret ister.

Eğer bir erkek size karşı güçlü hisleri olduğunu söylüyorsa inansanız iyi olur.

Erkekler genellikle eğer ciddi bir ilişki istemiyorlarsa ve partnerlerinin de onları sevdiğinden emin değillerse karşılarındaki insanlara onu sevdiklerini söylemezler. 

Yine de eğer size karşı duygularını dile getirmediyse erkenden cesaretinizi kaybetmeyin.

Neden mi?

Çünkü bütün erkekler kendi duygularına dair dürüst değildirler ve bu oldukça normaldir.

Bu onların bir ilişki istemediği anlamına gelmez.

Sadece karşınızdakinin yeterince rahat hissediyor olabilmesi için güven ve uyum ilişkisini kurulmuş olması gerekir.

Ve bunun için diğer işaretleri de takip ederek yazının devamını okuyarak sizinle bir ilişki isteyip istemediğini anlayabilirsiniz.

2. Size Sorular Sorarak Saatlerini Geçirir 

Eğer karşınızda oturuyor ve gün boyu size kendiniz hakkında sorular sorup duruyorsa ve gerçekten cevaplarınızı dinliyorsa onun sizden hoşlandığını emin olabilirsiniz.

Erkekler bunu eğlence için yapmazlar, onlar için meraklı olmak oldukça çaba gerektirir. Eğer gerçekten bir bağ kurmak istiyorlarsa ve hoşlandılarsa ancak o zaman soru sorarlar.

Ve unutmayın,

Eğer daha sonra bu küçük detayları hatırlayıp size söylüyorsa, bu da bir diğer mükemmel işarettir.

Neden mi?

Çünkü bu durum sizinle ne kadar uyum yakalamak istediğini gösterir.

Sizin ne söylediğinize değer veriyordur ve söylediklerinizi sizin gerçek kişiliğinizi daha çok tanımak için kullanıyordur.

Sizinle gerçekten güçlü bir bağ kurmak için yollar arıyordur ve eğer bunu başarıyorsa muhtemelen sizinle ciddi bir ilişki istiyordur.

3. Sizinle Açık Konuşmak İster

Bu işaret biraz açık öyle değil mi?

Eğer sadece sizinle görüştüğünü söylüyorsa bu başlı başına sizinle uzun süreli bir ilişki yaşamak istediğini gösterir.

Burada hiç şüphe yoktur.

Ne de olsa sizin de bir başkasıyla görüşmenizi istemiyor, bu durum muhtemelen onun kalbini de oldukça kıracaktır.

Ve ikinizin arasındaki bu belirsiz durumda daha fazla durmak istemiyordur.

Bakın, yalnız erkeklerin nasıl olduğunu hepimiz biliyoruz, onlar olabildiği kadar çok kadınla görüşmeye can atarlar.

Fakat o değil. O, sizi kendisi için, kendisini de sizin için istiyor ve bu da sizinle bir ilişki yaşamayı istediğine dair açık bir işaret.

4. Ne İstiyorsanız Yapar

“Yaptıklarına güven, söylediklerine değil.”

Belki de bu sözü daha önce duymuşsunuzdur.

Bu çok mükemmel bir söz çünkü doğru. ( Eğer birçok acı çeken insan bu sözü dikkate alsaydı birçok kalp kurtulurdu)

Eğer her sorduğunuzda size yardım ediyorsa, sözlerini tutuyorsa, ortaya çıkması gereken anda ortaya çıkıyorsa, bu insanın hayatınızda yer edinmek istediğine dair bahse girebilirsiniz.

Ne de olsa sizinle birlikte olmaya can atan biri bunu hareketleri ile de göstermeli.

Siz onun için önemlisiniz ve kesinlikle önceliklisiniz. Ve sizi hayal kırıklığına uğratmak istemiyor.

Aslında sizin kahramanınız olmak ve günü kurtarmak istiyor.

Psychology & Behavior  dergisinde yayınlanan bir çalışmaya göre erkeklerin testosteron hormonu onları karşılarındaki kişinin güvenliğine ve iyi haline karşı korumacı kılıyor.

Yani doğal olarak eğer sizi seviyorsa sizi korumak isteyecektir.

Sözün özü,

Onun davranışlarına odaklanmak kesin olarak size karşı nasıl hissettiğini söyleyecektir ve daha önceden de söylediğimiz gibi erkekler duygularını ifade etmede çok başarılı değillerdir. Ancak hareketleri yalan söylemez.

Ve sizin ona ihtiyacınız olduğunda eğer orada oluyorsa heyecanlanabilirsiniz, sizinle gerçekten bir ilişki kurmaya hazır!

5. Hayatında Öncelikli Olan Sizsinizdir

Bu bir önceki maddeye benzerdir. Eğer siz onun hayatında öncelikli olarak yer alıyorsanız sizinle bir ilişki istediğine emin olabilirsiniz.

Aslında erkekler erken yaşlardayken asla bir kadını kendi hayatlarında, eğer kız arkadaşları değilse, birinci sıraya almazlar.

Bu durum aslına bakarsanız normaldir. Çünkü eğer her seferinde kadınları ilk sıraya koysaydı oldukça duygusal olarak ezilebilirlerdi.

Yani eğer onun sizi hayatında birinci sıraya koyduğuna dair güvenilir hisleriniz varsa bu sizin onun için oldukça önemli olduğunuzu gösterir ve bu kişi sizinle ciddi bir ilişki düşünüyordur.

Bu arada karşınızdaki insanın her şeyi ile size bağlı olmasını kastetmiyoruz. Çünkü bu tuhaf ve toksik bir ilişki olurdu. ( bu konuda dürüst olmalıyız)

Fakat, bu demektir ki sizinle olan buluşmalarını önceden organize eder, zamanında gelir, asla planları iptal etmez, sizinle düzenli olarak mesajlaşır ve en önemlisi size ilgi gösterdiği için bunu göstermeye yönelik çabalar.

Sözün özü, bir erkek sizi birinci sıraya koyuyorsa her şey çok açıktır.

Onun hayatında bir yere sahipsinizdir ve o bunun farkında olmadan size sürekli kendi yanına çekmeye çalışır.

Sizin aranızdaki son açısından B planı ya da şüphe söz konusu olamaz. Siz sadece bilmelisiniz ki ona ihtiyacınız olduğu zaman o orada olacaktır.

6. Hayatını Düzene Sokar

Şu zamana kadar onun bir ilişkiye hazır olup olmadığını anlamak için size nasıl davrandığından bahsettik fakat yeteri kadar şu anki hayatının hazırlığından söz etmedik.

Bir ilişkiye hazır mı?

Ne de olsa bir ilişkiyi düzene sokmak için zamanlama çok önemlidir. ( Özellikle de erkekler için)

Eğer sabit bir işi yoksa, bankada parası yoksa ve oradan oraya koşup duruyorsa belki de bir ilişki aramıyordur.

Bir diğer yandan eğer ev sahibi ise, araba sahibi ise ya da bir ev almak için uğraşıyorsa onun artık hayatını düzene soktuğunu ve hayatının aşkıyla tanışmak için zaman kolladığını söyleyebiliriz.

Ve hoşlandığınız insan hakkında birçok şeyi onun şu an deneyimlediği ilişki hayatından da öğrenebilirsiniz. 

Size bir ilişkiden başka bir ilişkiye atlıyor gibi mi görünüyor? Bir “seri romantik” yakaladığınız için gurur duyabilirsiniz (!)

Belki de kendi hayatını, evi ve işi konusunda düzene o tutmuş olabilir fakat aynı durum onun “ Playboy”  olmasında ve her gece başka bir kadına evini almasında söz konusu olmayabilir.

Böyle bir insan ilişki istemiyordur.

Tabii ki onunla daha yeni görüşmeye başladıysan onun kısa ilişki insanı olduğunu ya da bütün samimiyetiyle sizden hoşlandığını anlamak biraz zor olabilir.

Şimdi size nasıl  olacağını söyleyeyim.

Eğer kendisi hakkında daha sık konuşuyorsa ve size çok fazla soru sormaktan kaçınıyorsa muhtemelen kısa ilişki insanıdır.

Ama eğer size içten sorular soruyorsa, dinliyorsa, ne anladığını belli etmek için sorular soruyorsa sizinle bir ilişki kurmak için içten duygular beslediğini anlayabilirsiniz.

7. Sizinle Gelecek Hakkında Konuşur ve Sizin Planlarınızı Sorar

Size gelecek planlarınız hakkında soru soruyor mu? Peki kendi planları hakkında konuşuyor mu?

İşte bu sizinle bir ilişkiye hazır olduğunu gösterir.

Neden mi?

Eğer sizin gelecek planlarınız hakkında konuşuyorsa, sizin planlarınıza girip giremeyeceğini anlamaya çalışıyordur. ( Belki bir ilişki, hatta belki evlilik)

Örneğin eğer gelecek yıl denizaşırı bir ülkeye gideceğinizi söylüyorsanız karşınızdaki muhtemelen hiç çekecek ve hayal kırıklığına uğramış görünecektir.

Çünkü o sizinle birlikte düzenli bir ilişki kurma peşindedir ancak siz denizaşırı bir yere gidecekseniz bunun pek de mümkün olmayacağını içten içe biliyordur.

Eğer sizinle sadece o anlık zaman geçiriyorsa muhtemelen gitmenize o kadar da önem vermeyecektir çünkü onun kendi planlarını etkilemiyorsunuzdur. Bu erkek için aşık olmaya değmez.

Ve dürüst olmak gerekirse,

Erkekler  çevrelerine açıklayacağı çok fazla gelecek planları yapmazlar. Yani eğer karşınızdaki erkek gelecek hafta, gelecek ay, gelecek yıl neler olacağı konusunda endişeli ise karşımızdaki kişinin sonsuza kadar sizin olma ihtimali çok yüksektir.

Gelecek hakkında konuşurken hiç “biz” kelimesini kullandı mı? Eğer öyleyse sizi gerçekten seviyordur.

8. Yardıma İhtiyacınız Olduğunda Oradadır

Onu yardım için çağırdığınızda olabildiğince en kısa zamanda yanınıza geliyor mu?

Ona ihtiyacınız olduğu zaman kalbinizin derinliklerinde onu bulabileceğinizi biliyor musunuz?

Eğer işler sarpa sardığında ortaya çıkan kişi oysa muhtemelen size aşıktır ve sizinle ciddi bir ilişkiye hazırdır.

Psikoterapist Christine Scott-Hudson’a göre, 

“ Birinin size nasıl davrandığına, size neler söylediğinden 2 kat daha fazla dikkat edin. Herkes seni seviyorum diyebilir fakat davranışlar yalan söylemez. Eğer biri size değer verdiğini söylüyorsa fakat hareketleri başka bir şeye işaret ediyorsa, hareketlerine güvenin.”

Sözün özü,

Eğer size karşı değerini her ihtiyacınız olduğunda ortaya çıkarak gösteriyorsa tutunmanız gereken kişi o olabilir.

9. Size Duygularını Paylaşmaktan Korkmaz

Toplum içinde her zaman duygularını paylaşamayan kesim erkeklerdir.

Bu onlar için çok fazla çaba gerektirir.

Dahası, eğer duygularını size açıyorsa ve duygusal bir moda giriyorsa onun sizi bir ilişki isteyecek kadar sevdiğine bahse girebilirsiniz.

Genellikle onun duygularını ne kadar açık bir şekilde dile getirdiğini, sizin sorularınıza cevap vermeye korkmadığında anlayabilirsiniz.

Sizden bir şeyler saklamadığı açıktır.

Ve onu içi dışı bir şeklinde tanımınız oldukça mümkündür.

Kendisi hakkında tuhaf olan durumları size açmaktan korkmayacaktır ve ailesini size tanıştırmaktan çekilmeyecektir.

Ne de olsa sizin onun hayatında yer almanızı istiyordur.

Ve muhtemelen onu her şeyiyle tanımanız anlamına gelecektir, kötü yanları da dahil.

10. Sizi Hayatının Bir Parçası Yapmak İster

Sizinle birçok duygularını paylaşmak istemekle birlikte sizi hayatının bir parçası yapmak ister.

Aslında sizin hayatınıza giriş yapmak ister.

O sadece ailenizle ve arkadaşlarınızla tanışmak istemiyordur, bunun yanında beğenilme kaygısı da taşır.

Sizin için önemli olan insanlarla vakit geçirmeye çalışır, sizin hayatınızda kalıcı bir figüran olmaktan korkmaz.

Ve hatta sizin tutku ile bağlı olduğunuz konularda yanınızda olmak ister, siz yogayı seviyorsunuz diye o da bunu denemek isteyebilir ya da siz yemek kursuna gidiyorsanız eğer normalde ilgisini çekmemesine rağmen sizinle gelmek isteyebilir.

11. Size Bütün Dikkatini Verir

Belki etrafta milyonlarca kadın vardır fakat siz on milyonda birsinizdir. Sadece size ilgi gösteriyordur ve sizin ne yaptığınızla ilgileniyordur.

Etrafınızdaki diğer insanlarla ilgilenmiyordur, özellikle de kadınlarla… Gözleri sizin üzerinize kilitlidir ve başka bir yere bakmıyordur.

Sizinle konuşmak için saatlerini harcıyordur. Hatta sizin bulunduğunuz ortamda sizden çok daha güzel kadınlar olduğunu düşünseniz bile onun ilgisi sizden dışarıya kaymıyordur.

Loyola Universitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre aşık olan insanlarda daha düşük miktarda serotonin vardır. Bu da takıntı anlamına gelir.

“Bu, neden ilişkinin başında partnerimiz yerine küçük şeylere takıldığımızın açıklaması olabilir.” diyor kadın hastalıkları ve doğum uzmanı Mary Lynn.

Küçük şüphelerin sizi kandırmasına izin vermeyin. Bu adam fena aşık, etrafta bu kadar çok dikkat dağıtıcı şey varken eğer bütün ilgisi sizin üzerinizde ise bunun altında iyi bir sebep vardır.

Eğer karşınızdaki size gerçekten aşıksa sizinle ciddi bir ilişkiye girmek istemesi yüksek muhtemeldir.

12. Kendisi Olmaktan Çekinmez

Aslında erkeklerle iletişime geçmek oldukça eğlencelidir. Fakat onların sizin etrafınızda rahat ve kendileri olmasına gerek vardır. Onun kelimeleri ile, o ne kadar sizin etrafınızda kendisi olabiliyorsa sizden o kadar etkileniyordur.

Sizin etrafınızda kendisi gibi içten ve samimi davranabiliyordur çünkü sizin etrafınızda güvende ve rahat hissediyordur.

Psychology Today dergisi yazarı Dr. Rob Pascale ve Lou Primavera diyorlar ki, “Güven bir ilişkide ki en temel ögedir. O olmadan iki insan birbirlerine karşı rahat olamazlar ve ilişki asla düzenli olamaz.”

Eğer onun kendi arkadaşları yanında veya ailesi yanında sizinle olduğundan daha farklı davrandığını fark edersiniz sizden bir şeyler sakladığına dair kırmızı bir alarm alabilirsiniz.

Bu durum her zaman olmayabilir fakat eğer sizin yanınızda gerçekten rahat oluyorsa onun  gerçek kimliğini öğrenebilirsiniz.

Peki bunu nasıl anlayacaksınız?

Size kendisi hakkında söylediklerine kulak verin, eğer detaylardan uzaksa ve iletişimin önemli parçalarını es geçiyorsa yaşadığınız gerçekten aşk değildir.

Ama eğer kendi hayatına dair her şeyi açıklamaya hazırsa, hatta kötü noktalarını bile, o zaman sizin için gerçekten içten duygular beslediğini söyleyebiliriz.

Ve daha da önemlisi, sizinle uzun bir ilişki istediğini anlayabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.