Bu yazı aslında biraz daha hanımlara yönelik olacak fakat erkek arkadaşlar da okuyabilirler elbette hatta okurlarsa da güzel şeyler kaparlar. Yazı da anlatacağım şey, erkekler kadınları etkilemeye çalışıyorsa nasıl anlarız? Yani erkeklerin flört edip etmediğini nasıl anlayabiliriz?

Erkekler eğer bir kadın ile flört etmek istiyorlarsa öncelikle o kadını fiziksel olarak beğenmeliler tabii ki çünkü geçen yazı da dediğim gibi ‘erkekler görselden etkilenirler, karakterden değil.’ Eğer erkek bir kadının fiziksel özelliklerini beğenirse ona yürümek ister, erkeğin özgüvenine bağlı olarak değişkenlik göstererir erkeğin flört etmesi.

Utangaç bir erkek flört aşamasına gelmek için kadından bir adım bekler ve kendisi adım atamaz. Atsa bile zaten başarısız bir adım atacaktır ve bu ona kadını kaybetmesine yol açacaktır. Bir kadın eğer aşırı güzelse, utangaç erkekler yürümektense arkaplana müslüm baba açıp şahin marka arabalarında içmeyi tercih ederler 🙂

Kısacas platonik olurlar ve bu platonik ‘aşk’ onları yiyip bitirir. Depresyona falan girerler sırf bir insanı sevdiklerini sandılar diye. Sevdiklerini sandılar diyorum çünkü bir erkek hoşlandığı kadın ile seks yapmadan o kadına aşık olamaz, bu teknik olarak imkansızdır.

Erkekler seks sırasında aşık olurlar kadınlara, seksten önceki her türlü sevgi belirtisi ‘hoşlantıdır’. Erkeklerin çoğu flört etmek için karşı tarafı ilgi manyağı yaparlar. Dakka başı mesaj atarlar ve her attıkları mesaj ‘naber napıyosun’ gibi cümlelerdir. Kadınlar da doğal olarak sıkılır bu mesajlardan ve ilgileri yok olur.

Bir kadını nasıl etkileyeceğini bilmeyen bir erkek, flört aşamasına geçmenin tek yolunu ‘iltifat etmek‘ zanneder 🙂 Sonra iltifat ettiğinde karşılık bulamazsa bir kenara çekilip ağlarlar. Çünkü bilmiyorlar ki ettikleri iltifatlar ortalama güzellikteki bir hatuna günde en az 5 kere geliyor erkekler tarafından. Hele bu kadın aşırı güzelse, günde alacağı minimum mesajı ben bile hesaplayamıyorum şuan. Yani hanımlar burada size söylemek istediğim şey eğer bir erkek size her fırsatta iltifat etmeye çalışıyorsa, %100 emin olabilirsiniz ki size karşı ilgisi var.

Bir de erkeklerin sürekli flört etmek için yaptıkları bir diğer saçma sapan hareket ise önce kanka olmaktır. Masum erkeğimiz zanneder ki kadınla önce kanka olucak ondan sonra çok iyi anlaştıkları için sevgili olabilecekler 🙂 Erkeğin kafasında hoşlandıkları kadınlar ‘ulaşılamaz‘ biçimdedir. Bu yüzden o kadınlara direk yürümektense şanslarını kanka olmakla harcarlar. Başarılı bir erkek eğer sizinle flört ediyorsa, sizinle kanka olmaz.

Siz isteseniz de olmayacaktır çünkü bir kez kanka olunan bir kadınla bir daha sevgili olma ihtimalinin gerçekten %1 lerde olduğunu bilir. Başarılı bir erkeğin flört ettiğini anlamak aslında aşırı basittir. Sizi fazla şımartmaz, arada bir iltifat eder ama güzelliğinize falan değil. Kafa yapınıza iltifat edebilir veya karakterinizin ne kadar eğlenceli olduğunu falan söyleyebilir. Bu tip cümleler flört etme çabalarıdır.

Erkeklerin yaptığı bir diğer başarısız flört ‘kıskançlık ile sevgi belli etme‘ flörtüdür. Bu o kadar salakça bir harekettir ki, masum erkeğimiz yalandan kıskanarak kadını sevdiğini belli etmeye çalışır. Kadınların bazıları bu hareketlerden hoşlanıyomuş gibi yapsa da içten içe sizi uydu erkeği yapmak isterler beyler dikkat edin. Hanımlar, erkekler eğer siz henüz sevgili değilken bile kıskanıyorsa bilinki rol yapıyordur. Sizi gerçekten kıskanmıyordur aksine çevresinden öyle gördüğü için sizi kıskanma ve sahiplenme rolü yapıyordur ki bu acınası bir roldür.

Erkekler sevdiklerini sadece hareketleriyle belli ederler, konuşmalarına gerek yoktur bile.

Zaten platoniklikten sıkılan erkekler gelip size hoşlandıklarını açıklarlar. Siz de bir platonik ile beraber olmak istemediğinizden dolayı hemen reddetmeyip, smokinli.com gibi sitelere ‘nasıl kibarca reddedilir?’ diye soru başlıkları açarsınız 🙂

Özetle bir erkeğin hoşlanıp hoşlanmadığından şüpheleniyorsanız:

1- Kıskanıyor mu?

2- Sahipleniyor mu?

3- Utangaç hareketleri var mı?

4- Ses tonu sizinle konuşurken kalınlaşıyor mu?

5- Devamlı mesaj atıyor mu? (boş mesajlar)

6- Size iltifat ediyor mu?

7- Genel olarak size yakın olmaya çalışıyor mu?

Yalnızca bunlara bakarak bir erkeğin sizinle flört etmeye çalıştığını anlayabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.