Ayrılık sonrası eski sevgiliyi özlemek çok da nadir bir durum değildir. İster bu ilişkiyi siz bitirmiş olun ister karşınızdaki insan bu ilişkiyi sonlandırmış olsun, kendinizi onu özlerken bulabilirsiniz. Hatta, 3 ay ya da 3 yıldır birlikte olmuş olsanız bile bu kişi sizin hayatınızda önemli bir yer kaplamıştır ve hayatınızda önemli noktaları paylaştığınız bu insanı özlemeniz normalden başka bir şey değildir.

Ayrılık Sonrası Devam Etmenize Yardımcı Adımlar:

Sonuç olarak kendinizi eski sevgilinizi özlerken buluyorsanız, size her yönden ilerlemeniz için yardım edecek 6 adım bulunmakta.

1. Kendinize Yüklenmekten Vazgeçin

Eğer kendinizi eski sevgilinizi özlerken buluyorsanız, ilk adım bu yüzden kendinizi dövmeyi bırakmalısınız. Kendinizi güçlü olarak göstermek isteyebilirsiniz ve ilişki bitiminden sonra tamamıyla atlatmış olmayı dileyebilirsiniz ama onu özlemenin normal olduğunu fark etmelisiniz. Bir zamanlar onu gerçekten önemsediğinizi biliyorsunuz. Bu son zamanlarda ya da geçmiş zamanda olmuş olabilir. O sizin aklınızdan geçiyor diye rahatsız olmanız, kızmanız ya da alarma geçmenize hiç gerek yok.

2. Tetikleyicilere Kulak Verin

Eğer eski sevgilinizi özlüyorsanız onun özlemini ortaya çıkaran tetikleyicilerin farkına varmanız önemlidir. Örneğin eskiden sıklıkla vakit geçirdiğiniz bir kahve dükkanın önünden geçmek onu tekrardan özlemenize mi neden oluyor, ya da ikinizin de sevdiği bir diziyi izlemek koltukta onunla beraber otururkenki anılarınızı mı canlandırıyor? Öncelikle bu gibi nostaljik durumların sizde yarattığı duyguların farkına varın sonrasında bu durumlar ortaya çıktığında yaşadığınız duygulara hazırlıklı olmalısınız.

3. Hatırlatıcılardan Uzak Durun

Tüm bunların yanında yapmanız gereken bir diğer şey de beraber geçirdiğiniz zamana dair anılarınızı ve küçük hatırlatıcılarınızı yok etmelisiniz. Günün sonunda eğer odanız hala sizin ilişkinizin hatıralarıyla doluysa, ilişkinize dair fotoğraflar varsa, şu an görünüşte hala geçmişte yaşadığınız için hayatınıza devam etmek zor olacaktır. Bu sebeple daha fazla temizlik yaparak, kişisel alanınızı temizleyerek eski sevgilinizi özlemeniz her geçen gün daha da azalacaktır.

4. Sosyal medyadan eski sevgilinizi Takip Etmeyi Bırakın

Eğer eski sevgilinizi özlüyorsanız bir diğer önemli adım da onu sosyal medyalardan çıkartmanızdır. Onun profiline girip bakmak oldukça heyecan verici olabilir, fotoğraflarını ve günlük güncellemelerini görmek isteyebilirsiniz, ancak bu durum sizin hayatınıza devam etmenizi daha da zorlaştırıyor. Hatta eski sevgilinizin neler yaptığına dair düşünceleriniz onu hala hayatınızda tuttuğunuzu gösterir. Yani onu her yerden takip edip özlemekle zaman harcayacağınıza, ilgi odağınızı kendinize çevirip devam etmelisiniz.

5. Kendinize Bir Destek Sistemi Kurun

Ayrılıklar zorlayıcı olabilir. Ayrılığınızın üzerinden uzun bir zaman geçmesine rağmen hala onu özlüyorsanız ailenizle ve yakın arkadaşlarınızla daha çok bağ kurmak bu süreci atlamanızda fayda sağlayacaktır. Sadece size sevgi, destek ve iç görü kazandırmakla kalmayıp aynı zamanda yeni bakış açıları kazandıracak ve size rehberlik edeceklerdir. Bütün bunların yanında uzman yardımı da hayatınıza devam etmeniz için en iyi yollardan biri olabilir. Özellikle eğer yaşadığınız özlem başa çıkılmaz bir hale geldiyse. Unutmayın, ayrılığın üstesinden tek başına gelmek zorunda değilsiniz. Eğer bu ilişkiniz aylar, hatta yıllar önce bittiyse, başkalarına ihtiyacınız olduğunda ulaşmak yanlış bir davranış değildir.

6. Pozitif Bir Tavır Sergileyin

Kendinizi eski sevgilinizi özlerken buluyorsanız bu artık hayatınızda yeni bir yakınlık istediğiniz anlamına gelebilir. Gerçekten eskideki o kişiyi özlemek yerine onun düşüncesini unutturacak yeni bir insan size iyi gelebilir. Bu gibi durumlarda pozitif olmak ve günün birinde tekrardan birileriyle yakın bir ilişkiye başlayabileceğinizi bilmek önemlidir. Eski sevgilinizi özlemek yerine zamanınızı ve enerjinizi hayallerinizin ilişkisini yakalamak için harcamalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.