Aldatılmak hayatınız boyunca deneyimleyebileceğiniz en kötü duygulardandır. Hatta bazı insanlar bir aile üyesini kaybetmişcesine, hatta belki de daha kötü şekilde bu durumu karşılayabilirler. Kulağa çok uç noktalarda gelebilir fakat birine çok sıkı duygusal bağlarla bağlanıp tüm hayatınız pahasına ona güvendiğinizde bu durum birdenbire bütün duygularınızı yerle bir edebilir. Her zaman olmasa da aldatma genellikle bir ilişkinin sonunun sinyallerini verir. Birçok insanın aldatmasının sebebi bir şekilde mutlu olmamalarıdır, sonuç olarak sizi arkada bırakarak başkalarıyla hayatlarına devam etmek isteyebilirler.

Fakat bazı durumlarda nadir olmakla birlikte aldatan insanlar hala sizinle birlikte olmak isteyebilirler. Bir hata yapmış olabilirler, ruhsal olarak zor zamanlardan geçiyor olabilirler, fakat sizi hala seviyor olabilirler. Ve buna bağlı olarak ilişkinizi sürdürmek istiyor olabilirler.

Aranızdaki İlişki Dinamiğine Bağlıdır

Bazı ilişkiler eskiden olduğu haline dönebilir fakat bazıları dönemez. İroniktir ki evli çiftlerde durumun eskiye dönme olasılığı evli olmayan çiftlerden daha düşüktür. Herhangi bir boşanma avukatı ile konuşursanız eğer eşini aldatma durumunun ayrılığın en temel sebeplerinden biri olduğunu söyleyeceklerdir. Biriyle bu kadar uzun bir zaman derin bir iletişim geçirdiğinizde yaşadığınız acı belki de iki kat daha fazla olacaktır. Fakat eğer ilişkiniz görece daha yeni ise yaşananları geride bırakıp gelecek için çaba sarf etmek daha kolay olacaktır.

Karşınızdaki İnsana Bağlıdır

Bu durum daha çok sizi aldatan insana bağlıdır. Eğer sizinle birlikte olma isteğini size yeterince belirttiyse ve gerçekten çok korkunç bir şey yaptığını kabul ediyorsa belki güven tekrardan kazanılabilir. Sizi gerçekten çok sevdiğini tekrar size gösteriyorsa ve sizi aldattığı kişi ile görüşmeyi tamamen kestiyse bu mümkün olabilir. Zamanla size daha çok açık olacaklardır, daha dürüst olacaklardır ve güveni tekrar kazanmanız konusunda oldukça yardımcı olacaklardır. Hatta bu yaşananlar sonucunda belki de güven kavramı daha önce olduğundan çok daha iyi bir hale gelebilir. Fakat bir diğer yandan eğer şüpheci davranışları olmaya devam ediyorsa ve öbür görüştüğü insanla konuşmayı tamamiyle kesmediyse onlara tamamen güvenmek pek de mümkün olmayabilir.

Siz De Bağlıdır

Son olarak size ve bu durumla nasıl başa çıktığınızda da bağlıdır. Karşınızdaki insana tekrardan güvenmeye istekli misiniz? Karşınızdaki insanın sizin güveninize değdiğini düşünüyor musunuz? İlişkinin sürecinde her zaman güven problemlerimiz olduysa ve paranoyakça bu ilişkiyi sürdürdüyseniz karşınızdaki insana karşı bir daha asla güven duymayacaksınız. Diğer yandan onun mantıksal açıklamalarını dinlerseniz ve onunla tekrardan özel bir şeyler yapabileceğinize dair samimi duygularınız varsa ona tekrar güvenmeye istekli olabilirsiniz. Bu çok hassas bir durumdur ve bunun için çok da kesin bir cevap yoktur. Insandan insana ve ilişkiden ilişkiye değişen bir durumdur. Eğer karşınızdaki insan sizinle birlikte olmaya istekli ise ve onun güveninizi geri kazanmaya dair aktif olarak çabasını görüyorsanız aranızdaki ilişkinin belki de eskisinden daha da iyi olmayacağına dair hiçbir kanıt yoktur. Bir diğer yandan aranızdaki güvenin sonsuza kadar yok olduğunu fark etmiş olabilirsiniz. E bu da üzücüdür ki ilişkinizi artık sonlandırmanız gerektiğine bir işarettir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.